Jak nejlevnější povinné ručení určitě nenajdete

  1. Uzavírejte s pojišťovacím poradcem osobně. Poradce nemusí mít tak dobrou kalkulačku povinného ručení, navíc osobní návštěva znamená cestování, čas, peníze na dopravu atd.. Myslíte si, že vám poradce nabídne to nejlevnější povinné ručení? Spíše vám nabídne ještě různá připojištění a cenu povinného ručení pěkně nafoukne.
  2. Mějte bydliště v Praze či dalších krajských městech. Pojišťovny mají pro tyto řidiče dražší sazby povinného ručení, protože tito řidiči více bourají, více vydělávají a mají dražší auta. Ti musejí provádět porovnání povinného ručení dvakrát opatrněji! :)
  3. Plaťte povinné ručení v měsíčních splátkách. Pokud platíte takto často a po menších částkách pojišťovny vám povinné ručení zdraží i o 10%.
  4. Sjednejte si více různých pojistek u jedné pojišťovny.. Pak sice dostanete slevu na zákonném pojištění vozidel, ale skončíte s tím, že místo několika tisícovek za povinné ručení, platíte ještě pár tisíc za životní pojištění a pár tisíc za domácnost a pár…za to a to..a skončíte s cenou povinné ručení plus ostatní pojistky přes 10 či 20 tisíc.. to skutečně nejlevnější povinné ručení není.
  5. Bourejte, nejlépe každý rok aspoň jednou.. To je zaručená cesta jak mít to nejdražší povinné ručení.
  6. Pro povinné ručení si dojděte osobně do první pojišťovny na kterou narazíte.. Věřte tomu, že pokud vlezete do takového pojišťovacího chrámu s naivní představou nejlevnějšího povinného ručení, tak tito zkušení obchodníci, kde prodává pojištění a povinné ručení snad i uklízečka a nebo vrátný vám prodají dalších deset pojistek a doma se z toho zblázníte.

Pokud chcete detailní informace ke srovnání pojištění pak zkuste povinné ručení srovnání. Tam najdete co potřebujete.

 

NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ