Nejlevnější povinné ručení – otázky

Proč je otázka nejlevnějšího povinného ručení tak důležitá?

Nejen proto, že jde o pojištění tzv.“zákonné pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla“ jak se povinné ručení nazývá oficiálně a každý motorista ho tedy musí mít a jde v podstatě o jakousi daň za to, že můžete jezdit po našich silnicích bez omezení.

Ale i proto, že v případě, že způsobíte nehodu se škodami na zdraví, majetku a vozidlech, vám může zachránit miliony z vaší kapsy. Pokud byste totiž pro vaše auto neměli povinné ručení pak byste škody hradily z vlastní kasičky..pokud byste tam takovou sumu neměli, mohlo by to rozvrátit vaše rodinné finance do konce života a možná i vašich příbuzných.

A protože zákonodárce zevšeobecňoval a stanovil limity pojistného plnění u povinného ručení velmi velkoryse pro celou skupinu řidičů na minimálně 35 mil za škody na majetku a minimálně 35 mil. Kč za škody na zdraví (samozřejmě pojišťovny nabízejí i povinné ručení s vyššími limity škod až do výše 100 mil Kč), stal se produkt svým způsobem homogenní a proto se výběr povinného ručení může lehce stát malým oříškem, protože všechny pojišťovny jsou pod dozorem Ministerstva financí a je jen malé riziko, že by za vás pojištění neplatily.. Protože otázka zní..: "jak provádět porovnání povinného ručení, když jsou produkty podobné s desítkami tisíc variant?" Protože navíc ještě po pojišťovně je zde ještě zajišťovna a tzv. garanční fond pojišťoven, které zde existují právě pro takové případy, aby garantovaly že oběť nehody vždy dostane odškodnění za své újmy. Proto by mělo být cílem každého motoristy najít to nejlevnější povinné ručení na trhu a to můžete i díky této kalkulačce povinného ručení, která vám najde nejlevnější povinné ručení na trhu.

Pokud chcete detailní informace ke srovnání pojištění pak zkuste povinné ručení srovnání. Tam najdete co potřebujete.

 

NEJLEVNĚJŠÍ POVINNÉ RUČENÍ